תזכירו לי רגע, מה היה עד עכשיו?

עד עכשיו טריא גבתה עמלה של 1% מההחזרים (קרן+ריבית). כך שאם אין החזרים טריא לא גובה ולא מרוויחה. בצורה כזו האינטרסים שלנו ושלך זהים.


ועכשיו מה יהיה?

החל מהראשון לנובמבר טריא תתחיל לגבות עמלה מקסימלית שלא תעלה על 0.5% משווי התיק לשנה.


מזתומרת "לא תעלה על 0.5%"?! אתם לא יודעים כמה בדיוק העמלה שלכם?
יודעים יודעים. פשוט החישוב הוא קצת שונה. החישוב של העמלה מתבצע לפי 10% מהריבית שהמלווה קיבל בהחזרים. בסוף התקופה טריא מחשבת את העמלה שנגבתה ואז החישוב הסופי קובע: העמלה מחושבת עפ"י 10% מהריבית או 0.5% משווי התיק – אבל הנמוך מביניהם.


למה זה טוב?

זה טוב מהרבה סיבות. הנה חמש מתוכן:

  1. כי רצינו את העלות המינימלית שתאפשר לנו להרוויח מבלי לשחוק את כספי המלווים (כי, בינינו, אפשר להרוויח אבל לא צריך להיות חזירים).
  2. כי החישוב של גביית עמלה מההחזרים לא אפשר לחלק ניכר מהלקוחות שלנו להבין ולחשב כמה הם באמת משלמים. ואם אתה חברה שרוצה שקיפות - זה לא תקין. רוצים שכולם יבינו הכל.
  3. כדי שגם אם השיטה משתנה מעט, אנחנו עדיין שומרים על זהות האינטרסים בינינו לבין המלווים שלנו. אם הם לא הרוויחו אז גם טריא לא מרוויחה.
  4. כדי שמלווים בטריא יוכלו להשוות חמוצים לחמוצים (כלומר, להשוות את הביצועים של התיק שלהם בטריא בקלות להשקעות אחרות).
  5. היו המון פניות של מלווים במערכת שלא הבינו איך לחשב את העמלה והסתבכו עם זה. וכששואלים שאלה ומקבלים תשובה ולא בטוחים שמבינים בדיוק את ההסבר התחושה היא לא נעימה ולא רגועה. ואת זה לא רצינו.


אז בשורה תחתונה - אני משלם יותר או פחות?

זה תלוי בהרבה פרמטרים ושונה מתיק לתיק. יהיו כאלה שהעמלה שלהם תגדל יהיו כאלה שהעמלה שלהם תקטן. בשורה תחתונה השינוי בגובה העמלה קיים אבל הדבר המשמעותי הוא שמעכשיו כל מלווה יוכל לדעת בדיוק כמה הוא שילם, מתי הוא שילם ולמה הוא שילם.
חוצמזה, עכשיו כשתבואו להשוות את הביצועים של התיק שלכם בטריא לעומת כל מיני אפשרויות השקעה אחרות שלכם יהיה לך מאוד קל להשוות.

תגידו, על מה ולמה אתם כל כך גאים במס שהמלווים משלמים אצלכם?


משתי סיבות:


  • הסיבה הראשונה היא שטריא עם תחילת הפעילות שלה עשתה רולינג (שזה שם ממש גרוע להסדר וסיכום עם רשות המיסים. אבל אל תכעסו. הם אנשי מס לא קופירייטרים) שמאשר שהשקעה בטריא חייבת במס של 15% במקום 25% כמקובל בהשקעות פיננסיות.
  • הסיבה השניה היא שלפני זמן קצר טריא קיבלה אישור נוסף מרשויות המס להכיר בעמלה שטריא גובה ולהפחית את המס שהמלווים משלמים מהרווח שלהם נטו (במקום מהרווח שלהם כולל עמלת טריא). אתם בטח שואלים.ות למה זה כזה הישג כי זה נשמע הגיוני וטריוויאלי. אז זה באמת כך אבל לקח לנו מלא זמן לשכנע אותם שזה כך.